Projekt PUNC (Professional UNcertainty Competence) ma na celu wypełnienie luki kompetencyjnej w zakresie produktywnego radzenia sobie z niepewnością.
Niepewność może stanowić wyzwanie dla naszego samopoczucia, podejmowania decyzji i wydajności zawodowej. Ale może być również źródłem kreatywności, innowacji i możliwości, jeśli zaakceptujemy ją i wykorzystamy produktywnie.
Taki jest cel projektu PUNC (Professional UNcertainty Competence), trzyletniej inicjatywy Erasmus+, która ma na celu wypełnienie luki kompetencyjnej w zakresie produktywnego radzenia sobie z niepewnością wśród edukatorów i uczących się. W projekcie uczestniczy sześć instytucji partnerskich z Danii, Finlandii, Polski, Portugalii i Wielkiej Brytanii. Dzielą one wizję przygotowania przyszłościowej generacji profesjonalistów, którzy będą w stanie sprostać zmieniającej się rzeczywistości życia poakademickiego z odpornością i współtwórczą kreatywnością.
Projekt PUNC jest ekscytującą okazją dla edukatorów i uczących się do zwiększenia swoich kompetencji i stania się bardziej elastycznymi, pewnymi siebie i kreatywnymi profesjonalistami w świecie VUCA (zmiennym, niepewnym, złożonym i niejednoznacznym).